Reference

"První hodiny sezení s paní Mončou byly skeptické ale zvědavost byla silnější. Začala jsem s programování podvědomí na téma sebevědomí. Ze začátku jsem neviděla žádný rozdíl, čas ale potvrdil mé přeprogramování mého podvědomí tím, že jsem v práci robila sebevědomé kroky, (aniž bych si to uvědomila) a kolegové se začali ku mě chovat iným, přáteštějším způsobem.
Miluji ten pocit, keď jsem vnitru šťastnější aniž bych čekala na pozitivum zvenku. :)
Čeho si ale všímám nejvíce a u čeho vnímám ,,bezstarostnost" tak toho, že kedysi jsom se s nějakým problémem trápila několko hodin či dní a bol to kolikrát problém, ktorý jsom si vytvořila ve velký problém.
Teraz je to jiné, tato metoda PSYCH - K a ještě k tomu s paní Mončou :) (píšu bez zveličování) mi pomohla se zabývat problémem na krátký čas a rychle to pustit za hlavu.
Vela sa mi ulevuje. Podvědomí se naučilo rychlo problém přehodnotit a opustit a dovézt mě do přítomného okamžiku.
Děkuji vela Vám Mončo, ráda trávím s Vámi čas a vím, že penízky za to stojí do toho investovat.
Krásný deň. :)"

Kačka, Brno


"Když jsem od Vás po tom balancu odjížděla, říkala jsem si, jak asi poznám, že se něco změnilo. A měla jsem i trochu pochyby, protože vlastně neexistoval žádný akční krok, podle kterého bych si mohla všimnout změn. Změny ale opravdu přišly. Sice šlo o úplné drobnosti až nuance, ale ty drobnosti a nuance mi velmi zlepšily kvalitu života.
Hned v tramvaji jsem si všimla, že začínám přemýšlet nějak jinak. Měla jsem ještě nějaké obíhačky po městě a povinnosti, ale zároveň jsem už docela pociťovala hlad. Obvykle bych dala přednost povinnostem a ani bych se sama sebe neptala na názor. Nejdřív povinnosti, jídlo až pak, pokud zbyde čas. Ale tentokrát mi přišlo naprosto logické se jít nejdřív najíst, jako by se mi změnily priority. A teprve až když jsem vešla do restaurace a chtěla si vybrat jídlo, jsem si uvědomila, že tohle mi opravdu není podobné. Tohle já nedělám. Nikdy předtím bych sama do restaurace nešla. Na školních výletech, když jsme mívali rozchod na jídlo, jsem byla vždycky ztracená a obvykle jsem skončila s houskou a kefírem někde na lavičce pod stromem. A časem jsem tenhle problém úplně zazdila a sama před sebou se vždycky obhajovala, že nechodím jíst ven proto, že je to zbytečně drahé. Jako by tam ani žádný psychický problém nebyl. Takže takto moje změny započaly. Změna priorit a vůbec to, že jsem dokázala začít jíst v podnicích, aniž bych se do toho tlačila. Šlo to úplně přirozeně.
V následujících dnech jsem si všimla, že se mi nejspíš hodně vyčistila energie, protože na mě začali lidé (na ulici, na úřadech, v podnicích) reagovat úplně jinak, jakoby víc mile a přátelsky. Dokonce si toho všimli i moji přátelé a udivovalo je to. Ale nebylo to tím, že bych se snad chovala víc mile já, naopak mi přišlo, že se snad ani neusmívám, že se nenutím do žádných přehnaně přátelských gest. Byla jsem prostě jen přirozená a v pohodě. Dřív se ke mně lidé chovali spíš lhostejně nebo na mě bývali nepříjemní (taková ta klasika na úřadech, nevrlé prodavačky, atakující opilí muži na ulici). A já jsem dávala hodně energie do toho, abych si zachovala pozitivní naladění, což mě často vysilovalo. Dnes bych řekla, že stres z komunikace s lidmi téměř zmizel.
Dále u mě nejspíš úplně zmizela klaustrofobie a přestalo se mi dělat špatně v autobusech (na serpentinách, při jízdě pozadu, nebo když si čtu). Prostě se toho změnilo hodně... dokonce i takové "nepatrné problémky", které jsem nepovažovala za podstatné, ale jejich odstraněním se mi teď žije lépe. Core belief bych doporučila asi úplně každému, kdo chce zažít osvěžující restart a zharmonizovat si život."

Lenka

"Dobrý večer, Moniko,dnes po 20 dnech od našeho sezení Vám musím ještě jednou poděkovat. Je to vážně úžasné, jak se mi změnil život k lepšímu. Protože už vím, jak sezení funguje, chtěla bych si s Vámi projít moje problémy a proto jsem se objednala na pátek...Těším se na Vás a moc moc díky"

Eva


"Chcem sa podakovat za vyhru a sedenie, bol to uzasny zazitok a uvedomenie si vlastneho strachu zo zlyhania. Viem, ze moja cesta nekonci, ale mam pocit, akoby mi padol kamen zo po sedeni. Tazko som sa odhodlavala zapojit do sutaze, nad touto metodou som dlhsie premyslala, a o to viac som sa bala verejne zdielat moj strach na tejto stranke. Pani, ktora prva uverejnila svoj problem ma nakopla k tomuto kroku. Pani Monika je uzasna v chapani suvislosti, trpezliva ,odpovedala na otazky, ktore ma priblizili k pochopeniu ako PSYCH-K metoda funguje, nacitala som si o tejto metode, ale prezit ju bolo kompletne nieco ine. Dufam, ze zdielanie mojej skusenosti, pomoze niekomu inemu sa odhodlat pracovat na sebe. Este raz velke dakujem pani Monika."

Kerry V.


"Přijetí jinakosti syna a sama sebe.Chci poděkovat za návštěvu a čas Monči. O všem jsme si povykládaly, a pak přišlo na metodu, kterou pracuje. Kdy naše podvědomí odpovídá pomocí našeho těla. Monča mi otevřela určitou oblast, kde jsem to měla v sobě i ve své hlavě zablokované, nepřijímala jsem realitu, tak jak je. Další dny se vše čistilo a bylo mi hůř, ale potom, se to krásně uvolnilo a od té doby necítím žádné pocity bezmoci a přijala jsem určité děje, tak jak jsou. Umím být v dané oblasti nad věcí a je to v pořádku. Děkuji moc."

Markéta


"Když sem tady tak byla zavřená, hodně jsem na Vás vzpomínala. Začla sem kurz s A. Goldemannem a doteď mi hlava nebere, jak mi i intuitivně ten kurz sedí. Stejně jako Vaše sezení. Honilo se mi hlavou, kolik hodin jsem "zapinkala" v životě nejdřív pitím, potom hraním. Co já mohla za ten čas udělat užitečnějších věcí...Jsem ráda, že je to všechno pryč a já můžu díky Vám úplně fantasticky fungovat. Věřím, že s pomocí kurzu a jogy si doléčím i ty záda,polevilo to, ale pořád zlobí. Musím si rozvrhnout, co kdy a jak dělat. Přála bych Vám hodně klientů, kteří budou naladěni jako já. Mějte se moc hezky a velké díky. Cítím se opravdu skvěle."

Iva


Příprava na maturitu:
"Musim rict, ze vstavani na zkousku byla vela klidna. Brala jsem to len ako pisemku. Vobec jsem nebola nervozna. Dekuji Vam."

Jana M.


"Největší událostí je, že jsem se odvážila dát výpověď. Výsledkem je, že odchází spolu se mnou všechny účetní. Bez Vás bych asi pořád přemýšlela, po vašem sezení mám naprostojasno. Opravdu je na prvním místě můj život a moje zdraví byť s nějakou finanční ztrátou.Co se týče zveřejnění korespondence, nejsem proti. Sama vidím u své rodiny, že mě nikdo nebere vážně a samozřejmě tím i sezení s Vámi. Ale mě to nevadí, hlavně že mě ráno nebolí hlava a užívám si.Mějte se moc krásně, děkuji Vám a po dovolené se určitě ozvu."

Monika

"U paní Moniky jsem absolvovala 2 konzultace. Paní Monika mi vše srozumitelně vysvětlila a během terapie vytvořila bezpečný a pohodový prostor. Tato metoda je tak neuvěřitelně rychlá a "jednoduchá", že jsem měla často dojem, že můj systém i hlava to nejprve potřebují vstřebat. :-) S odstupem času musím říct, že efekt to má veliký. I když z terapie odcházíte se smíšeným pocitem, jestli se vůbec něco změnilo, postupně zjišťujete, že určitě věci už děláte jinak než dřív. Je to tak přirozené, že si toho mnohdy ani nevšimnete, pokud tomu vědomě nedáváte pozornost. Díky této terapii a paní Monice jsem zase o kus blíž k sama sobě, ke svému sebe-vědomí. Děkuji!!!"

Simona


"Zdravím Vás, Moni, chci se s Vámi opět podělit o další změně v mém životě.
Začínám nechávat nová přesvědčení volně plynout.
Občas se zamyslím nad tématem, které jsem s Vámi řešila a občas jdu i do akce. Po čase vidím, že se mi nová přesvědčení začínají objevovat pod rukama zrovna v době, kdy to nejméně čakám.
Tehdy jsem s Vámi řešila téma sebevědomí, je to přeci už len nějakou dobu, ale teraz se zase něco odhalilo.
Ještě před nedávnem jsem mala také myšlení a cítění, kdy když jsom urobila něco chybně, nechovala jsem se k sobě zrovna přátelsky a zároveň jsem pozorovala co na to ostatní, ,, a co si vlastně pomyslí?" říkala jsem si. Styděla jsem se za své chyby a bola jsom v takém napjatém pozorování se.
Asi před pár dny jsem za vnímala pravý opak, nové přesvědčení, ktoré chcelo, abych si ho konečně všimla v plné kráse.
Pracovala jsem tak s kolegou a špatně jsem něco z organizovala, len tak jsem si v duchu pokrčila rameny, bez toho aniž bych vnímala, co si kolega bude o mě myslet. Potvrdila jsem svou chybu tím, že jsem daný problém ,,opravila" bez pocitu pozorování ostatních.
Cítila jsem jistotu v sobě, taká ako by příjemně zahleděná do seba a nepotřebovala jsom brát příjemnou energii z venčí - další nové přesvědčení, ktoré jsom s Vámi zpracovávala. Pamatujete? :D
Keď človek přeprogramuje svoj software, vše poběží lehce, rychle a bez ,,chyb", tedy aspoň já to tak vnímám. ;)"

Jana


"Jak už jsem se Vám zmiňoval o tom strachu vyjít před publikum a něco povídat, tak ten úplně zmizel. A když se ráno podívám do zrcadla ,kouknu na sebe a povím si že jsem dost dobrý a fešák, tak už si nepřipadám jako že si něco nalhávám, ale že to tak i cítím. Spíš si připadám jak Narcis ."

Roman


"Dobré odpoledne, Moniko, musím Vám říct, že to Vaše sezení je úplně to nejlepší co může být na odvykání zlozvyků.Píšu Vám od kávičky bez sladkého, a to jsem procházela kolem vitríny v kavárně plné zákusků. Od pátku sem nevzala do ruky tablet, i když sem aplikace neodinstalovala, vůbec mě hry nelákají.Ani sem chudáčka nedala na nabíječku, prostě ho teď nepotřebuju.Místo toho pletu a procházím si kurz L.Hay - práce se zrcadlem, který nedávno na younity probíhal. Překvapilo mě, jak jsou její myšlenky podobné s tím, co jsme spolu probíraly.Přihlásila sem se do kurzu jogy , který začne, jak se vrátím a cítím, že to bude zase posun."

Iva


"Pomoc, neumím si říct o pomoc"..... "je mi 35, je večer, má dcera spí a já sedím na gauči s hlavou v dlaních, rozmazanou maskarou od pláče, v hlavě s milionem myšlenek, které mi nekontrolovatelnou rychlostí letí hlavou a všechny končí v bezedné díře zvané zoufalost. Zoufalost ze situace, ve které se jako máma sama s malým dítětem nacházím. Těžko říct odkud začít s výčtem toho co řešit dřív a proč se mi tohle děje ? Kde vzít peníze na nájem ? Koupit večeři sobě nebo dceři ? Z čeho zaplatit školku, a jak vysvětlit dítěti, že letos opět nepojede na výlet, protože ho nedokážu zaplatit ? Kam ji dát, abych mohla vydělat víc peněz a jak nepřijít o práci až řeknu, že nemám nikoho na hlídání přes prázdniny. Kdo mi přezuje zimní gumy na autě a spraví špatné těsnění u vany. Jak dceři vysvětlit, proč ostatní děti tátu mají a ten její tu pro ni není...Jedna otázka za druhou násobeno nekonečnem ..... no nic, po chvíli co mne přemáhají všechny druhy negativních emocí znovu zvedám hlavu a říkám si tolik známou větu z dětství:"to nic holka, ty jsi silná ... ty to přece sama zvládneš" !Věta, kterou jsem jako mladší ze sourozenců a holka k tomu slýchala od své maminky. Tiše přemýšlím a v duchu si říkám "máš přece přátele, rodinu, co kdyby ti někdo pomohl ? Přece spousta z toho nejsou tak složité věci za bambilion peněz" ... na chvíli zaváhám, rozepíši zprávu kamarádce. Vědomě vím, že to chci udělat, ale v ten stejný okamžik cítím, jak mě zavalují pocity studu, hanby, ponížení sama před sebou. Všechno ve mě se příčí a opět nedokážu překonat program v hlavě, který říká, že říct si o pomoc se přece nehodí a je to nevhodné. A když už se stane, že si o pomoc řeknu, je to s velmi špatným pocitem.V tuto chvíli netuším, že problém tkví v právě v programu v mém podvědomí - neuvědomuji si to. Vznikl kdysi dávno častým slýcháním věty od maminky, kterou i ona slýchala od svých rodičů a nevědomě mi ho tak předávala dál ... "holka, ty jsi silná ... ty to sama přece zvládneš" !O nějaký čas později a o pár podobných situaci "bohatější", s notnou dávkou zdravotních problémů a vnitřním stavem, který se nepříjemně odráží nejen na mě, ale i na dceři a mém okolí se díky kamarádce, která umí číst mezi řádky a nečeká až na prosbu o pomoc, dostávám na své první sezení PSYCH-K ®.V ten den jsem ze sezení odešla jako člověk, který se při něm neuvěřitelně jednoduše a rychle dokázal vrátit do svého středu. Který dokázal porazit a přemazat tenhle hloupý program a nasměřoval ho k tomu, že stejně tak, jak snadno a ráda celý život pomáhám druhým, pomáhám nyní i sobě. V tu chvíli už také vím, že jsem na startu své cesty za splněným snem. A že mi život dal prostřednictvím této zkušenosti s neschopností říct si v klidu o pomoc do rukou úžasný nástroj, jak pomáhat sobě i dalším lidem - dal mi PSYCH-K ®"

Ivona


"Zdravím Vás, Moni, posílám Vám za delší čas příběh o pavoucích, kde jsme spolu balancovaly stresovou situaci. Nechci jásat předčasně, ale i toto stojí za úspěch, se kterým se s Vámi teraz podělím. Po pracovní době čakám na mého kolegu na parkovišti.Dřepím a za hryzávám svůj pohled do trávy.,,Jéééééé" vykřikla jsom RADOSTÍ, ked jsom spatřila malého pavúka, ano, bol sice malý ale mal odstrašující převlek díky ktorému jsem si TEHDY nedovolila vykřiknout radost a už vůbec né si ho nedočkavě cpát do dlaně. Přihodilo se mi to již 2x, tudíž změny se projevily.Radost + touha si sním hrát = stres z pavúkou odezněl. Sečteno, podtrženo. Ale jak říkám, nebudu jásat předčasně, může se mi z podvědomí vynořit další blázinec. Tedy, děkuji Vám Moni za Vaši trpělivost a veškerou pomoc. Kačka"

Kateřina

"Metodu psych-k jsem vyzkousela nedavno a opravdu se mi zivot zacal menit..Jako mavnuti kouzelnym proutkem a nebo snad kouzelnou hulkou? Tu pomyslnou hulku mela tehdy v ruce slecna Monika,carodejka s velkym srdcem a hlavne obrovskou davkou empatie a nejakym smyslem navic, dostat z cloveka "TO" co je hluboko ukryto..Mela jsem spatny vzorec mysleni, kterym jsem skodila sama sobe a pritahovala do zivota stale dokola nevhodne partnery. Spolu jsme na tento vzorec prisly a prehraly ho, prekodovaly a potom se zacli dit veci..Timto zpusobem jsme dokonce "zaridili",abych nasla muze, jakeho jsem si prala..Monika umi vse krasne vysvetlit, jak mysleni ovlivnuje nase zivoty, jak nas muze ovlivnit vzorec nahrany v podvedomi, ziskany kdysy davno v detstvi, ktery jsme si prevzali od rodicu,ci starsich sourozencu..Tato metoda je nejen rychla, ale take bezpecna a ja jsem velmi vdecna za to, ze moje cesta se protknula s cestou slecny Monicky, velke kouzelnice Moni, obrovske diky! "

Helena


"Moni, úplně a zcela souzním s odstavcem, kde paní vyslovuje přání pro každého člověka moct pocítit a zažít sílu PSYCH-K a to, jak i jediné sezení dokáže člověku změnit život. Pamatuji si na své první prohlášení, které jsme spolu dělaly ...týkalo se schopnosti umět si říct o pomoc .. bez nadsázky mi prakticky zachránilo život. Směr, který jsem po sezení s tebou nabrala a frčím jím dál a dál mne naplňuje velkou vděčností a štěstím. Vím naprosto přesně, proč jsem se octila poprvé právě u tebe a máš navždycky, nejen jako facilitátorka PSYCH-K, ale především jako člověk vyhrazeno místo v mém srdci"

Eva


"Přijímám a věřím, že v mém životě existují lidé, kterým se dá věřit." "Cítím úlevu. Velkou úlevu a pochopení pro lidi, kteří mi ublížili úmyslně či neúmyslně. S každým dalším sezením dávám moji mozaiku dohromady a sjednocuji obraz mě samotné. Přála bych každému z Vás cítit a vidět to, co s Vámi jeden jediný balanc dokáže udělat. Jsou dny, kdy Vás sezení příjemně unaví, či s těžkostí padnete do peřin a vyčerpáním usnete. ...a jsou dny, kdy se Vám vše spojí dohromady a Vy spokojeně a s nadšením usnete, protože se těšíte co další úsvit přinese s Vaším novým uvědoměním. Za všemi hodinami strávené s Monikou se skrývá obrovská vděčnost za to, že tady můžete být a mít možnost se svěřit někomu kdo má tak velké, láskyplné a otevřené srdce. Moni, seslalo mi Tě samo nebe a já jsem nesmírně ráda, že jsem Tě poznala. Děkuji Ti. S láskou, Andrea."

Andrea

"Na psych-k jsem šel s jakýmsi pocitem nepatřičnosti, který se projevoval hlavně, když jsem jel v tramvaji. Kdykoliv jsem nastoupil do mhd měl jsem pocit, jako bych jel "na černo" a čekal jsem, kdy mě někdo "přichytí při činu". Tento pocit mě pronásledoval už od dětství, kdy jsem jezdíval skutečně na černo, ale nezmizel ani po několika letech, kdy si poctivě kupuji jízdenky.Společně jsme identifikovali vzorec v podvědomí jež potřebuji nahradit novým, bezpečnějším. Dostal jsem čas si uvědomit, co přesně prožívám, a jak se ve chci cítit. Pak jsme otestovali, jestli nový vzorec je pro mě v pořádku a nechali mé tělo, aby si jej "nahrálo". Dneska už je to podruhé, kdy nejenže se v mhd cítím v pořádku a nemám strach z toho, že budu nějak omezen, ale dokonce si dovolím se hezky pohupovat do rytmu hudby ve sluchátkách. A ikdyž cítím zvídavé pohledy spolucestujících, cítím se fajn a sám sebou a je mi dobře. Děkuji "

Jindřich


"Dobrý den, Moniko, posílám slíbená písmenka...

Ten večer po našem sezení mi vesmír seslal úplně prázdný bazén. Takže sem se opravdu mohla vyblbnout a odvážila sem se "položit na záda". Začala sem vodu vnímat úplně jinak, není to můj nepřítel. Říkala sem si, že se nebojím, že to zvládnu a byla sem v klidu.

Co se týká zad, probudila sem se v noci s ukrutnou bolestí kyčle, bylo mi hrozně zle a spustily se mi slzy, proudy slz. Doktor mi přidal na bedra navíc plynovku a doporučil klid, takže sem celý den odpočívala a dívala se na pohádky. V pátek bolesti ustoupily, bylo mi mnohem líp. Chvílemi záda i kyčel vůbec nebolí ani při chůzi. Na procházce sem si všimla, že jdu vzpřímeně, nehrbím se a dokonce sem se přistihla, že se usmívám. Úžasné!

Cítím se skvěle, i přitomnost manžela a procházky s ním vnímám jinak, než předtím.

Jsem Vám moc vděčná za tenhle posun"

Michaela